Search
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • :
  • :

#نواک_جوکوویچ با راهیابی‌ به مرحله ۱/۴ پایانی #رولند_گاروس، تبدیل به اولین تنیس‌…


#نواک_جوکوویچ با راهیابی‌ به مرحله ۱/۴ پایانی #رولند_گاروس، تبدیل به اولین تنیس‌باز تاریخ با بیش از صد میلیون دلار جایزه شد؛ اما او پرداختن بیش از حد رسانه‌ها به این موضوع را آزاردهنده توصیف کرد.
@tennis_fa
وقتی از مرد اول #تنیس جهان پرسیده شد که این رکورد برای او چه معنایی دارد، گفت: “هیچی. پول هیچ ارزشی برای من ندارد، هرگز به تنیس و زندگی از دریچه مادیات نگاه نکرده‌ام. ثروت کیفیت و سبک زندگی را ارتقا می‌دهد، اما چیزی بیشتر از آن نیست.”
​@tennis_fa
#​​​جوکووچ درباره دلایل عدم تمایلش به صحبت در این‌باره اینگونه توضیح داد: “من توجه زیادی به این مسئله نمی‌کنم و اصلا دوست ندارم میزان جایزه‌ام نقل محافل شود. اصرار رسانه‌ها به صحبت درباره این موضوع، من را در موقعیت ناخوشایندی قرار می‌دهد. ورزش حرفه‌ای نباید به خاطر مادیات انجام شود. این مشکلی اصلی جامعه امروز است که تاکیدی زیادی بر روی مسائل مالی می‌گذارد و موفقیت را فقط با معیار پول و قدرت می‌سنجد، این اشتباه است. من ۱۰۰٪ با آن مخالفم و به شخصه ارزش‌ها و بینش کاملا متفاوتی دارم.”
@tennis_fa
جوکوویچ که برای رسیدن به نیمه‌پایانی رولند گاروس توماس بردیک را در راه خود می‌بیند، اضافه کرد: “پول و ثروت، نتیجه‌ی تلاش و عشق و علاقه شما به ورزش است، برآیند موفقیتتان است، (نه هدف آن). چطور می‌خواهید الان درباره پول صحبت کنم، درحالی‌که متوسط درآمد ماهیانه در صربستان ۲۰۰-۳۰۰ یورو است؟ چه تصویری ایجاد می‌کند؟ این تمام چیزی است که می‌خواهم بگویم. اصلا تلاشم این نیست که تصویر یک انسان فروتن و متواضع را از خود ارائه بدهم. بسیار ناراحت کننده است که امروزه ورزش بسیار پرتنش شده و به ابزاری برای تولید رقابت‌های خشن و ناخوشاید بدل گشته است.”
@tennis_fa
دارنده یازده عنوان قهرمانی در مسابقات گرند اسلم، صحبت‌هایش را این‌گونه پایان داد: “ورزش حرفه‌ای، هدف اولیه‌اش را از دست داده و به تجارت و ماشینی برای تولید پول تبدیل شده، که بسیار تاسف‌بار است. اما هم‌چنان نمونه‌های مثبتی نیز وجود دارند که باید الگوی جوانان شوند. پول نمی‌تواند منبع اصلی الهام برای ورزشکاران جوان باشد. اگر هدف از ورزش فقط ثروت و شهرت باشد، این مسئله فشار بیشتری بر روی ورزشکار و خانواده‌اش می‌گذارد، اما اگر انگیزه اصلی‌تان برای انجام یک ورزش، از عشق و علاقه شما نسبت به آن نشات بگیرد، بقیه‌اش درست می‌شود. کائنات آن‌را برای شما انجام می‌دهد.” «برای خبر‌های بیشتر به کانال تلگرام تنیس‌فا بپیوندید: telegram.me/tennisfa »

#جوکوویچ
#رولند_گروس
#نوله
@tennis_faSource
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *