Search
دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹
  • :
  • :

جمع‌آوری بیش از ۳ میلیون دلار در دیدار خیریه راجر فدرر و رافائل نادال در کیپ‌تاون

رکورد پرتماشاگرترین مسابقۀ تنیس شب گذشته در دیدار خیریه راجر فدرر و رافائل نادال در کیپ‌تاون آفریقای جنوبی شکسته شد.

راجر فدرر‌ و رافائل نادال دو اسطوره دنیای تنیس شامگاه روز جمعه در دیداری خیریه با عنوان «مسابقه در آفریقا ۶» با هم بازی کردند که این دیدار با نتیجه ۲ بر یک به سود تنیس‌باز سوییسی به پایان رسید. (۳-۶ ۶-۳ ۳-۶)

این مسابقه در ادامۀ رویدادهای خیریه‌ای بود که فدرر سوئیسی طی چند سال اخیر برای کمک به آموزش کودکان در آفریقا برگزار کرده است.

پیش از این دیدار نیز یک دیدار دونفره با حضور بیل گیتس کارآفرین آمریکایی و ترور نوآ کمدین اهل آفریقای جنوبی برگزار شد که طی آن تیم فدرر و گیتس توانستند تیم نادال و نوآ را مغلوب کنند.

تنیس‌باز سوییسی درباره این رویداد گفت: «این رویداد خیلی بیشتر از یک مسابقه تنیس است، و امیدوارم که در آینده باز هم بتوانیم چنین کاری انجام دهیم. افتخار می‌کنم که ریشه در این خاک دارم و از همه کسانی‌که امروز به استادیوم آمدند تشکر می‌کنم»

دیدار خیریه فدرر و نادال در حضور ۵۱۹۵۴ تماشاگر در استادیوم فوتبال کیپ تاون برگزار گردید که با انجام آن رکورد بیشترین تعداد تماشاگر در یک مسابقۀ تنیس شکسته شد و بیش از ۳ میلیون دلار آمریکا نیز برای کمک به آموزش کودکان در آفریقا جمع‌آوری گردید.

رکورد قبلی نوامبر گذشته در مکزیکوسیتی به ثبت رسیده بود که ۴۲۵۱۷ نفر برای تماشای دیدار نمایشی راجر فدرر و الکساندر زورف در میدان تاریخی پلازا د توروس حاضر شدند.
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *