Search
جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
  • :
  • :

چگونه تنیس را یاد بگیریم و بازی کنیم؟(بخش اول )

آیا شما هم یکی از علاقه مندان به یادگیری ورزش تنیس هستید،  اما نمی دانید باید از کجا شروع کنید؟

آیا عاشق تماشای مسابقات رافائل نادال یا ماریا شاراپووا هستید و دوست دارید درست مثل آنها شوید؟ بازی تنیس می تواند به شما برای رسیدن به سرعت، قدرت و تناسب اندام کمک کند.

همچنین این ورزش یک روش عالی برای گذراندن وقت با خانواده یا دوستانتان است.برای تبدیل شدن به یک تنیسور حرفه‌ای باید قوانین بازی تنیس، سیستم امتیاز دهی و تمام تکنیک های این بازی را یاد بگیرید. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.  

بخش اول

 ۱-مکانی برای بازی خود پیدا کنید

 شروع برای بازی تنیس

 شما می توانید تنیس را در یک پارک محلی یا سالن‌بدنسازی و یا در یک باشگاه تنیس بازی کنید.می توانید به صورت آنلاین جستجو کنید یا از دوستان خود بپرسید که بهترین زمین برای بازی تنیس کجا می تواند باشد؟

بیشتر پارک ها این امکان را دارند که شما به صورت رایگان در آنجا بازی کنید. اما اگر بخواهید در زمین های مخصوص تنیس بازی انجام دهید باید هزینه حق عضویت خود را بپردازید.

شما می توانید تکنیک های ابتدایی بازی تنیس را در مکان های بزرگ و فضاهای باز انجام دهید اما بهتر است بیشترین زمان خود را در مکان های مخصوص به بازی تنیس بپردازید زیرا با این کار سرعت یادگیری خود را چندین برابر کرده و خطر شکستن هر چیزی را با راکت و توپ به حداقل می‌رسانید. 

۲-خرید لوازم تنیس

 لازم نیست بلافاصله لوازم تنیس حرفه‌ای را بخرید، اما برای شروع کار شما نیاز دارید موارد اولیه را تهیه کنید. البته بعضی از سالن های بدنسازی یا تنیس لوازم اساسی و اولیه تنیس را برای اعضای خود فراهم می کنند اما اگر اینگونه نیست شما باید لوازم اولیه خود را بخرید. 

برای شروع شما به یک راکت احتیاج دارید و تمام کاری که باید انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید که دست شما به راحتی در اطراف دسته راکت قرار می گیرد. هنگامی که راکت را در دست خود بگیرید نباید این احساس را داشته باشید که برای حرکت خیلی سنگین باشد.

ویژگی یک راکت خوب برای بازی این است که نباید خیلی سنگین و وزن آن زیاد باشد تا شما هنگام بازی و حین حرکت آن احساس ناراحتی بکنید.  نکته مورد توجه این است که شما می توانید بر اساس جنسیت خود اقدام به خرید راکت نمایید، زیرا در بازار راکت های مخصوص زنان و مردان وجود دارد. همچنین توجه کنید حداقل سه توپ تنیس خریداری کنید زیرا آنها خیلی راحت گم می شوند.

 ۳-خرید لباس تنیس

قبل از اینکه اقدام به خرید لباس تنیس بکنید از مربی یا باشگاه تنیس خود بپرسید که آیا لازم است لباس مخصوص نیز خریداری شود یا خیر؟ اگر اینگونه نبود شما می توانید هر نوع لباس ورزشی راحت و مناسبی را انتخاب کنید.

البته بعضی از باشگاه های تنیس قوانین سخت‌تری را اجرا می کنند که ممکن است شما را مجبور به خرید مخصوص کفش تنیس ،شلوارک و پیراهن تنیس و همچنین دامن مخصوص تنیس برای خانم ها بکنند. برای بازی تنیس کفش تنیس در نوع خود بهترین است اما با وجود یک جفت کفش ورزشی راحت نیز شما می توانید به صورت عالی بازی تنیس خود را شروع کنید.

۴-.پیدا کردن حریف تمرینی

پس از این که اصول اولیه را در تنیس یاد گرفتید برای تمرین به حریف احتیاج خواهید داشت. می توانید از افراد علاقه‌مند در باشگاه تنیس خود درخواست کنید تا  همراه شما به تمرین تنیس بپردازند، اما اگر نتوانستید فردی را به عنوان حریف انتخاب کنید می توانید از دوستان، خانواده و یا از طرق جستجوی آنلاین برای پیدا کردن حریف اقدام کنید.

این مقاله ادامه دارد. با ما در مقالات بعدی همراه باشید…
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *