Search
یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹
  • :
  • :

واکنش دنیای تنیس به خبر درگذشت کوبی برایانت

ستاره‌های تنیس جهان درگذشت کوبی برایانت اسطوره بسکتبال آمریکا و جهان را تسلیت گفتند.

مسابقات تنیس آزاد استرالیا امروز تحت تاثیر مرگ دلخراش کوبی برایانت و دخترش جیانا قرار گرفت و بازیکنان در مصاحبه با رسانه‌ها و در شبکه‌های اجتماعی خود نسبت به آن واکنش نشان دادند.

نواک جوکوویچ که از نزدیک برایانت را می‌شناخت، یکی از اولین کسانی بود که نسبت به انتشار خبر درگذشت او واکنش نشان داد. تنیس‌باز صرب در اینستاگرام خود نوشت: «این خبر قلبم را فشرد و عزادار کرد.‌ کوبی راهنما و دوست من بود… تو و دخترت برای همیشه در قلب و ذهن ما زنده خواهید بود… کلمات برای هم‌دردی با خانواده برایانت و بازماندگان دیگر این تراژدی ناکافی‌اند.»

رافائل نادال مرد شماره یک تنیس جهان در توییتر خود نوشت: «با این خبر وحشتناک از خواب بیدار شدم؛ مرگ تراژیک یکی از بزرگترین ورزشکاران جهان و دخترش جیانا، و بقیه سرنشینان هلی‌کوپتر. تسلیت به همسر و خانواده‌ او. شوکه‌ام.»

نائومی اوساکا ستاره ژاپنی تنیس جهان که او هم از نزدیک برایانت را می‌شناخت و با او در ارتباط بود، با انتشار نامه‌ای احساسی درگذشت این بسکتبالیست پرآوازه را تسلیت گفت. در متن نامه او آمده است: «ممنون که برای خیلی‌ها در سرتاسر جهان الهام‌بخش بودی… ممنون که “کوبی برایانت” بودی و با همه بزرگی‌ات همیشه فروتن بودی… ممنون که در زمانی کوتاه چیزهای زیادی به من آموختی… ممنون برای بودنت، تو برای همیشه برادر بزرگتر و الهام‌بخش من خواهی ماند.»

نیک کیریوس که هوادار پروپا‌قرص بسکتبال است و امروز پیش از بازی با نادال به یاد برایانت با پیراهن لس‌انجلس لیکرز و با بغض وارد زمین شد هم در این باره گفت: «بسکتبال اساساً همه زندگی من است، هر روز بسکتبال می‌بینم و از وقتی که یادم می‌آید این ورزش را دنبال کرده‌ام. وقتی صبح با این خبر از خواب بیدار شدم، خیلی ناراحت و احساساتی شدم… خبر وحشتناکی بود…»

ماریا شاراپووا قهرمان پرآوازه روس که او هم مثل جوکوویچ و اوساکا در مقاطعی از راهنمایی‌های برایانت بهره‌ برده بود نوشت: «نمی‌توانم این خبر را هضم کنم… هرگز بخشندگی تو و وقتی که برای من گذاشتی تا در سخت‌ترین روزهای زندگی‌ام به من کمک کنی را فراموش نمی‌کنم. قلبم پیش تو و خانواده زیبای تو است.»

سیمونا هالپ قهرمان ویمبلدون و رولان گاروس نیز در شبکه‌های اجتماعی خود نوشت: «این اولین چیزی بود که امروز صبح در تلویزیون دیدم، از شنیدن این خیر واقعاً غمگین شدم، این فقدان بزرگی برای ورزش و جهان است.. در آرامش بخواب.»

منصور بهرامی اسطوره تنیس کشورمان نیز در واکنش به خبر درگذشت کوبی برایانت گفت: «وقتی خبر را شنیدم خیلی ناراحت شدم. او ورزشکار بزرگی بود. فرزندان من همیشه می‌خواستند کفش‌های کوبی را بخرند و دیوانه‌وار دوستش داشتند. او یک اسطوره واقعی بود.»
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *