Search
جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
  • :
  • :

قهرمانی اندی ماری در تورنمنت مجازی مادرید

تنیس‌باز بریتانیایی تمام جایزه ۱۵۰ هزار یورویی خود را به امور خیریه اختصاص داد‌.

به‌دنبال شیوع کرونا و تعطیلی مسابقات تنیس، مسئولین مسابقات مسترز مادرید در طرحی جالب و ابتکاری اقدام به برگزاری یک تورنمنت مجازی با حضور تعدادی از تنیس‌بازان مرد و زن حرفه‌ای کردند. شرکت‌کنندگان این تورنمنت از طریق کنسول پلی‌استیشن ۴ و در قالب بازی Tennis World Tour با یک‌دیگر رقابت کردند.

رقابت‌های مجازی مادرید که از چهار روز پیش آغاز شده بود روز گذشته با قهرمانی اندی ماری به پایان رسید. مرد شماره یک سابق تنیس جهان در دیدار پایانی داوید گوفن را شکست داد. ماری که در مراحل قبل با چیره‌دستی و به راحتی حریفان نامداری چون نادال و زورف از پیش رو برداشته بود در فینال اما به دردسر افتاد و در دیداری نزدیک و با نتیجه ۷ بر ۶ حریف بلژیکی را مغلوب کرد.

ماری که در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۵ نیز قهرمان مسترز مادرید شده بود، این بار بدون استفاده از راکت و تنها با یک کنترولر و از روی مبل خانه‌اش توانست جام قهرمانی را بالای سر ببرد!

تنیس‌باز بریتانیایی پس از قهرمانی نیمی از مبلغ جایزه ۱۵۰ هزار یورویی خود را به سازمان بهداشت بریتانیا NHS و نیمی دیگر را به صندوق حمایت از بازیکنان تنیس اختصاص داد.

در قسمت زنان این مسابقات نیز سوفیا کنین هلندی و زن شماره ۷ رده‌بندی جهانی که از قضا سال گذشته قهرمان این رقابت‌ها شده بود با شکست فیونا فرو در فینال از عنوان قهرمانی خود دفاع کرد.
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *