Search
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹
  • :
  • :

فواید تنیس برای روح و جسم

فواید تنیس برای روح و جسم

همانطور که در مقالات قبل گفته شد ورزش تنیس علاوه بر تاثیر بر سلامت جسم ، سلامت روح را هم فراهم می کند.در این مقاله قصد داریم تا شما را با فواید تنیس برای روح و جسم آشنایی کنیم.

همانگونه که می دانید ورزش تنیس از جهت سوزاندن کالری مانند دویدن و دوچرخه سواری کالری زیادی را می سوزاند (متوسط ۶۰۰ کالری در هر ساعت).اما تنیس با درگیر کردن ذهن تنیسور را به چالش می کشاند.
متخصصان معتقدند تنیس بر روی ۵ عامل از بدن موثر است که در زیر به آنها پرداخته ایم.

۱٫تاثیر بر روی قلب و عروق:بعضی از محققان تنیس را ورزشی معادل با هزاران مسابقه دو می دانند که باعث افزایش ضربان قلب می شود که به مرور باعث کاهش بیماری های قلبی و عروقی از جمله سکته می شود.

۲٫تقویت عضله ها:همانطور که می دانید ورزش تنیس باعث تقویت عضله ها از جمله عضله های پا و دست می شود و حین مسابقه تنیس ، تنیسور بارها از سمتی به سمت دیگر زمین در جهت طول و عرض جابجا می شود.همچنین افزایش قدرت ساعد وماهیچه های درونی بدن می شود.

۳٫افزایش قدرت فکر:ورزش تنیس همانند شطرنج نیاز به تمرکز و هوشیاری دارد.تنیس بازان همواره در زمین باید حرکات حریف را شناسایی کنند و تاکتیک خود را بسنجند .این ورزش همواه باعث ارتباط با مغز می شود و قدرت تفکر را بالا نگه می دارد.

۴٫هماهنگی و متعادل نگه داشتن بدن:تنیس بازان بعد از مدتی قادرند کاملا حرفه ای بین ضربات توپ و حرکات بدن تعادل برقرار کنند به عبارتی با بازی هماهنگی پیدا می کنند.

۵٫افزایش اعتماد به نفس:همانطور که در مقالات دیگر گفته شد ورزش تنیس تاثیر بسزایی در افزایش اعتماد به نفس دارد.طبق تحقیقی که محققان انجام داده اند افرادی که به طور مرتب تنیس بازی می کنند از اضطراب و تنش کمتری برخوردار هستند و انگیزه بیشتری در زندگی دارند.
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *