Search
جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
  • :
  • :

راهنمای تبدیل شدن به یک تنیسور حرفه ای در ورزش تنیس

یکی از ورزش های سخت و چالش برانگیز ورزش تنیس است که مزایای بسیار شگفت انگیزی برای فرد به ارمغان می آورد. به لطف ورزش تنیس افراد می توانند روابط اجتماعی خود را تقویت کنند و با اشخاص بسیار جدیدی در زندگی خود آشنا شوند.تنیس همچنین تاثیرات بسیار خوبی بر جسم و روح انسان می گذارد.

اگر می خواهید ورزش تنیس را به صورت حرفه‌ای دنبال کنید و به یک تنیسور موفق تبدیل شوید باید بسیار تلاش کنید و زمان زیادی را صرف تمرین کردن بگذرانید.من به عنوان کسی که در طول سال های مختلف ورزش های زیادی را انجام داده است ، می‌توانم بگویم که ورزش تنیس به دلایل زیر یکی از ورزشهای چالش برانگیز می باشد .

۱٫وضعیت جسمانی بسیار مناسب :شما باید از نظر جسمی در وضعیت بسیار خوبی قرار گرفته باشید. زیرا برای انجام طولانی مدت یک بازی تنیس باید از قدرت بدنی بالایی برخوردار باشید.

۲٫داشتن ذهن قوی و قدرتمند: برای انجام بازی تنیس باید از یک ذهن قوی و قدرتمند برخوردار باشید. چون ورزش تنیس یک ورزش انفرادی است که در آن کنترل همه چیز فقط و فقط بر عهده خود شما است.

۳٫برای رقابت در یک سطح خوب و پیشرفته در تنیس به یک بازی قوی و بدون ضعف نیاز دارید (این امر می تواند نیازمند سالها تمرین و ممارست باشد.

۴٫هماهنگی اعضای بدن: در ورزش تنیس باید از هماهنگی نسبتا بالایی در حین انجام بازی و ضربه زدن به توپ توسط راکت برخورد دار باشید. بعضی از بازیکنان استعداد بالایی در این مورد دارند.

همه ما می دانیم که برای تبدیل شدن به یک ورزشکار حرفه‌ای در هر رشته ورزشی باید استقامت زیادی داسته باشیم. ورزش تنیس هم یکی از همان ورزش هایی است که باید بسیار در آن زحمت کشید. در ادامه بیشتر به بررسی دلایل گفته شده می پردازیم پس با مستر تنیس همراه باشید.

آمادگی جسمانی بالا در ورزش تنیس

بازی تنیس به آمادگی جسمانی بالایی نیاز دارد .اگر می خواهید که ورزش تنیس را به صورت حرفه ای دنبال کنید باید از نظر جسمی متناسب باشید. نواک جوکوویچ یکی از بازیکنان حرفه ای جهان در ورزش تنیس است که از قدرت بدنی بالایی برخوردار است .این ورزشکار اگرچه از نظر ذهنی نیز در سطح بسیار بالایی قرار دارد اما یکی از دلایلی که باعث می‌شود او در پنچ مسابقه پیاپی پیروز میدان شود این است که از نظر جسمی در شرایط بسیار خوبی به سر می برد .

علاوه بر صبر و استقامت در ورزش تنیس شما باید برای دستیابی به یک موقعیت خوب برای ضربه زدن به موقع به توپ از چالاکی و سرعت بالایی برخودار باشیدو همچنین بتوانید بعد از ضربه زدن به توپ به موقعیت اولیه خود به سرعت بازگردید.

چگونه در ورزش تنیس به اندام ایده آل برسیم؟

برای رسیدن به تناسب اندام می توانید یک برنامه سبک شامل دویدن به صورت آهسته و روزانه را در برنامه خود قرار دهید. زمانی که در در طول انجام تمرینات ورزشی تنیس انرژی می سوزانید باید بعد از هر ست حداقل ۳۰ ثانیه در حالت استراحت قرار بگیرید تا بدن ریکاوری شود و سرعت ضربان قلب شما به حالت تعادل برسد و سپس دوباره تمرینات را آغاز کنید.

هماهنگی بسیار خوب در ورزش تنیس

برای اینکه یک تنیسور حرفه ای شوید باید از هماهنگی بالایی برخوردار باشید.این بخش یعنی هماهنگی خوب چشم و دست هنگام بازی کردن یکی از سخت ترین بخش ها در ورزش تنیس می باشد. بعضی از بازیکنان تنیس به صورت ذاتی نسبت به دیگر بازیکنان از هماهنگی بالایی برخوردار هستند.

برای ضربه زدن به توپ و انجام یک سرویس موفق نیازمند هماهنگی سریع بین چشم و دست می باشد، این امر در بازیکنان نوجوان نسبت به بازیکنان جوان آسانتر انجام می شود .

ذهن قوی و قدرتمند در ورزش تنیس

تنیس به یک ذهن قدرتمند و سخت نیازمند است. در ورزش تنیس همه چیز به شما بستگی دارد، در ورزش های تیمی مثل فوتبال یا راگبی نتیجه بازی به عملکرد کل تیم بستگی دارد و همه شما با اعتماد به یکدیگر بازی می‌کنید، اما در ورزش تنیس مسئولیت نتیجه مسابقات فقط بر عهده شخص شما می باشد.

اگر شما هم از علاقه مندان به تماشای مسابقات تنیس باشید بارها و بارها  متوجه این موضوع شده اید که تنیسورهای حرفه ای ممکن است حین بازی امتیاز از دست بدهند و ست پیش رو را به حریف ببازند اما در نهایت با زیرکی و کنترل بازی توسط دهن برنده پایانی مسابقه شده اند.

در ورزش تنیس شما همیشه تا انتهای مسابقه باید در حالت مثبت بمانید و اگر حین انجام بازی اشتباه کردید نباید خود را باخته و سریع باید کنترل همه چیز را به دست بگیرید تا بتوانید برنده پایانی مسابقه باشید.

داشتن تکنیک قوی در ورزش تنیس

در ورزش تنیس باید از یک تکنیک بسیار قوی برخوردار باشید برای اینکه به یک تنیسور موفق تبدیل شوید باید حتماً تکنیکی عمل کنید.برای زدن ضربه های زمینی و هوایی می بایست قسمت مرکزی راکت را به طور مداوم در دست داشته باشید.

مربیگری میتواند نقش به سزایی در تقویت این تکنیک (سرعت) در شما داشته باشد اما فراگیری این مهارت در جوانان نیازمند مدت زمان بیشتری نسبت به افراد نوجوان میباشد. به علاوه برای زدن ضربه های پیاپی در کمترین زمان ممکن می بایست ماهیچه ها از طریق تمرین بسیار تقویت شوند.

مهارت ضربه زدن معمولا سخت ترین قسمت این فعالیت می باشد که تسلط به آن میتواند بهترین ضربه (شوت) را برای شما فراهم آورد اما داشتن حرکتی نرم در بازه زمانی مناسب نیازمند سالها تمرین در این حیطه میباشد. این تمرین میتواند شما را با انواع متفاوت ضربه برای گمراه نمودن بیشتر رقیب آشنا کند.
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *