Search
سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
  • :
  • :

راد لیور: میراث فدرر خدشه‌ناپذیر است

راد لیور اسطورۀ استرالیایی تنیس جهان در گفت‌و‌گویی تازه با نشریۀ سوئیسی آرگائر به تمجید از راجر فدرر پرداخت و شخصیت او را فرای تنیس دانست.

نفر اول پیشین تنیس جهان و دارنده ۱۱ عنوان گرند اسلم معتقد است رافائل نادال و نواک جوکوویچ هیچ‌کدام قادر به عبور از دستاوردهای راجر فدرر در تنیس نیستند، حتی اگر نسبت به او عناوین بیشتری در مسابقات گرند اسلم به دست بیاورند.

رافائل نادال اسپانیایی ۹ روز قبل در مسابقات یو اس اپن ۲۰۱۹ با شکست دنیل مدودف موفق شد ۱۹ـمین عنوان گرند اسلم خود را کسب کند و به یک‌قدمی رکورد راجر فدرر برسد. نادال و جوکوویچ حالا به‌ترتیب یک و چهار عنوان با رکورد استاد سوئیسی فاصله دارند.

با توجه به سن کمتر نادال و جوکوویچ نسبت به فدرر، این دو بازیکن حالا از شانس بالایی برای عبور از رکورد اسطوره سوئیسی برخوردار هستند.

اما به‌گفتۀ لیور تعداد عناوین گرند اسلم صرفاً معیار مناسبی برای تعیین جایگاه و میراث یک بازیکن نیست و حضور فدرر ۳۸ ساله در مسابقات تنیس خود شاهدی بر این مدعا است: «به نظر می‌رسد که او با این موضوع (شکستن رکورد عناوین گرند اسلم) مشکلی ندارد و این چیزی است که اهمیت دارد. اگر شما به تنیس عشق بورزید، دیگر مشکلی وجود نخواهد داشت.»

لیور در ادامه افزود: «نادال، جوکوویچ و فدرر همگی قهرمانان بزرگی هستند… اما فدرر فرای تنیس و دنیای ورزش است… او شناخته‌شده‌ترین ورزشکار جهان و نماد تنیس است.»

با این حال لیور معتقد است فدرر شانس بالایی برای قهرمانی در مسابقات آزاد استرالیا ۲۰۲۰ خواهد داشت.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *