Search
یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
  • :
  • :

حذف راجر فدرر از مسترز شانگهای تنیس با شکست برابر زورف

در روز درخشش ستاره‌های نسل آینده تنیس راجر فدرر نیز پس از نواک جوکوویچ از مسابقات مسترز شانگهای کنار رفت.

در سومین دیدار از دور ۱/۴ نهایی رقابت‌های ۱۰۰۰ امتیازی مسترز شانگهای، ظهر امروز الکساندر زورف مرد شمارۀ ۶ تنیس جهان مقابل راجر فدرر پرآوازه قرار گرفت و در مسابقه‌ای تماشایی و پرحاشیه توانست استاد سوئیسی را در ۳ ست مغلوب کند و راهی دور نیمه‌پایانی شود. (نتیجه: ۳-۶ ۷-۶ ۳-۶)

زورف ست اول را ۶ بر ۳ به سود خود خاتمه داد و در ست دوم نیز تا یک قدمی پیروزی پیش رفت، اما استاد سوییسی با ارائه نمایشی شجاعانه به بازی بازگشت و پس از اینکه پنج بار جوان آلمانی را در کسب امتیاز نهایی ناکام گذاشت، این ست را در تای‌بریک به سود خود به پایان رساند تا کار به ست سوم برسد. در ست سوم اما بار دیگر جریان بازی به سود زورف تغییر کرد و او با پیروزی ۶ بر ۳ در این ست راهی نیمه‌نهایی شد.

این بازی خالی از حاشیه نبود و فدرر چندین بار با داور وارد مشاجره لفظی شد و در میانه ست سوم با اخطار داور یک امتیاز نیز از دست داد.

زورف ۲۲ ساله با این پیروزی موفق شد ۳ـمین پیروزی خود مقابل فدرر را کسب کند. او سال گذشته در رقابت‌های فینال تور جهانی نیز حریف نامدارش را شکست داده بود.

دارندۀ ۳ عنوان مسترز که فصل پرفراز و نشیبی را تا به اینجا سپری کرده، با کنار زدن فدرر توانست نخستین برد خود مقابل یک بازیکن از جمع ۱۰ نفر برتر جهان را در رقابت‌های این فصل به دست بیاورد.

اضافه می‌شود پیش از این دیدار نیز استفانوس سیتسیپاس دیگر ستاره نسل آینده تنیس جهان موفق به حذف نواک جوکوویچ شد. به این ترتیب، فدرر و جوکوویچ که تا پیش از این هرگز در دور ۱/۴ نهایی مسابقات شانگهای طعم شکست را نچشیده بودند، هر دو در روز ششم با مسابقات وداع کردند.
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *