Search
جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
  • :
  • :

جوکوویچ: باور دارم که رکورددار قهرمانی در گرنداسلم‌ها خواهم شد

تنیس‌باز اهل بلگراد مطمئن است که توانایی شکستن رکوردهای راجر فدرر را دارد.

نواک جوکوویچ، مرد اول تنیس جهان در تازه‌ترین مصاحبۀ خود با اطمینان از شکستن رکورد بیشترین قهرمانی‌ در گرند اسلم‌ها و رکورد تعداد هفته‌های صدرنشینی سخن گفت.

او در گفت‌وگو با گراهام بنسینگر مجری آمریکایی اظهار داشت: «من همیشه به خودم اطمینان کامل دارم. باور دارم که می‌توانم رکورد بیشترین قهرمانی در گرند اسلم‌ها و تعداد هفته‌های صدرنشینی را بشکنم. این‌ها قطعاً مهم‌ترین اهداف من هستند.»

جوکوویچ که در حال حاضر با ۱۷ گرند اسلم پس از راجر فدرر (۲۰ گرند اسلم) و رافائل نادال (۱۹ گرند اسلم) سومین مرد پرافتخار تاریخ تنیس است ادامه داد: «اصولاً به حد و مرز اعتقادی ندارم. به نظرم محدودیت‌ها زائیدۀ نفس یا ذهن ما هستند.»

«نوله» از نظر هفته‌های صدرنشینی نیز با ۲۸۲ هفته پس از استاد سوئیسی با ۳۱۰ هفته و پیت سمپراس آمریکایی با ۲۸۶ هفته در جایگاه سوم قرار دارد.

گفتنی است پیش از شیوع ویروس کرونا در جهان و تعطیلی مسابقات تنیس، جوکوویچ یکی از بهترین فصل‌های خود را سپری می‌کرد؛ او سال ۲۰۲۰ را با قهرمانی در جام ATP به همراه صربستان آغاز کرد و در ادامه اپن استرالیا را برای هشتمین بار فتح کرد و در مسابقات دوبی نیز جام قهرمانی را بالای سر برد.
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *