Search
شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸
  • :
  • :

جادوی رافائل نادال در رولان گاروس با کسب دوازدهمین جام جاودانه شد

رافائل نادال با شکست دومینیک تیم به دوازدهمین رولان گاروس و هجدمین گرند اسلم خود رسید.

رافائل نادال تنیس‌باز اسپانیایی با پیروزی مقابل دومینیک تیم در فینال رولان گاروس، برای دوازدهمین بار قهرمان این گرند اسلم شد و یک رکورد جاودانه و تکرارنشدنی از خود به ثبت رساند.

سلطان خاک در این مسابقه که عصر روز یک‌شنبه در ورزشگاه مملو از جمعیت فیلیپ شاتریه در پاریس برگزار گردید، توانست حریف ۲۵ ساله‌اش را در مدت زمان سه ساعت و با نتیجه ۳ بر یک (۱-۶ ۱-۶ ۷-۵ ۳-۶) مغلوب کند.

مرد شماره ۲ تنیس جهان با قهرمانی در پاریس، به تنها بازیکن تاریخ (چه مرد و چه زن) تبدیل شد که در یک تورنمنت گرند اسلم ۱۲ بار به قهرمانی می‌رسد. این رکورد اعجاب‌‌انگیز پیش از این به طور مشترک در اختیار خود او و مارگارت کورت تنیس‌باز زن استرالیایی (قهرمان ۱۱ دوره اوپن استرالیا) قرار داشت.

نادال ۳۳ ساله با فتح رولان گاروس، تعداد جام‌های گرند اسلم خود را به ۱۸ رساند و فاصله‌اش با راجر فدرر سوئیسی (با ۲۰ گرند اسلم) را به ۲ عنوان کاهش داد. نبرد این دو رقیب قدیمی بر سر عناوین گرند اسلم هیچ‌گاه تا این میزان نزدیک نبوده‌ است.

ماتادور در نیمه‌نهایی این مسابقات نیز با فدرر روبرو شد و در سه ست متوالی او را شکست داد. او پیش از این دیدار و در مراحل قبل به ترتیب از سد یانیک هانفمن، یانیک مدن، داوید گوفن، خوان ایگناسیو لوندرو و کی نیشیکوری عبور کرده بود.

نادال در مراسم اهدای جام گفت: «نمی‌توانم احساسی را که از کسب این قهرمانی دارم وصف کنم؛ مثل یک رویا است. وقتی‌که سال ۲۰۰۵ برای اولین بار اینجا بازی کردم، هرگز فکر نمی‌کردم که سال ۲۰۱۹ هم‌چنان در این مسابقات حضور داشته باشم. این لحظه‌ای باورنکردنی و بسیار ویژه‌ برای من است… این‌که در این برهه از دوران ورزشی‌ام قادر هستم یک افتخار دیگر کسب کنم باعث رضایت و خوشحالی من است… از همهٔ افرادی که من را حمایت کرده‌اند تشکر می‌کنم؛ از خانواده‌ و تیم‌ام، که به حمایتشان نیاز دارم و برایم حیاتی است.»

او هم‌چنین خطاب به حریفش گفت: «دومینیک به تو تبریک می‌گویم. تو فرد نمونه‌ای در بین تنیس‌بازها هستی. همیشه لبخند به لب داری و برای نوجوانان و جوانان در سراسر جهان و حتی خود من یک الگو هستی.»

تیم هم در مقابل به تمجید از نادال پرداخت و گفت: «رافا، تو اسطوره ورزش ما هستی. افتخارات تو در تنیس، ورای تصور است. به تو و اعضای تیم‌ات تبریک می‌گویم.»

تیم که سال گذشته نیز در فینال مغلوب نادال شده بود امید داشت در دومین حضورش در فینال رولان گاروس بتواند به اولین گرند اسلم خود برسد که بار دیگر حریف نامدارش مانع او شد.

به این ترتیب نادال با دفاع از عنوان قهرمانی خود در دومین گرند اسلم سال، ۲۰۰۰ امتیاز به دست آورد و با ۷۹۴۵ امتیاز جایگاه خود در ردۀ دوم جدول رده‌بندی را تثبیت کرد. او در مسابقات گرند اسلم ویمبلدون سید شمارۀ ۲ خواهد بود.

جایزۀ نقدی فرد قهرمان این رقابت‌ها نیز ۲ و میلیون ۳۰۰ هزار یورو بود که نادال آن را از آن خود کرد.
One thought on “جادوی رافائل نادال در رولان گاروس با کسب دوازدهمین جام جاودانه شد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *