Search
یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
  • :
  • :

تنیس لندن ۲۰۱۹؛ دوئل راجر فدرر و نواک جوکوویچ برای صعود به نیمه‌نهایی

راجر فدرر و نواک جوکوویچ از ساعت ۲۳:۳۰ امشب برای راه‌یابی به مرحله نیمه‌نهایی مسابقات فینال تور جهانی روی در روی هم قرار می‌گیرند.

چهار ماه پس از نبرد تاریخی راجر فدرر و نواک جوکوویچ در فینال ویمبلدون، این دو اسطوره تنیس جهان بار دیگر در لندن و این‌بار در مرحله گروهی مسابقات فینال تور جهانی حریف یک‌دیگر شده‌اند.

دیدار امشب ۴۹ـمین رویارویی این دو خواهد بود. تنیس‌باز صرب در دیدارهای رو در رو ۲۶-۲۲ از حریف سوییسی خود پیش است. در مسابقات فینال تور جهانی نیز این دو ۵ بار برابر هم به میدان رفته‌اند که جوکوویچ ۳ بار پیروز شده؛ از جمله در آخرین دیدارشان در فینال سال ۲۰۱۵.

تنیس‌باز اهل بلگراد در خصوص مصاف پیش رو گفت: «من و راجر امشب یک نبرد رو در رو داریم؛ برنده به نیمه‌نهایی می‌رسد و بازنده حذف می‌شود. به همین سادگی.»

با پیروزی دیشب نادال برابر مدودف، جوکوویچ حالا تنها در صورتی می‌تواند فصل را در رتبه یک به پایان برساند که قهرمان این مسابقات شود. او در صورت قهرمانی به ششمین عنوان خود در مسابقات فینال تور جهانی می‌رسد و با رکورد فدرر برابری می‌کند.

فدرر در خصوص رویارویی با جوکوویچ گفت: «هیجان‌ زیادی برای این مسابقه دارم. باید روی بازی خودم تمرکز کنم. فارغ از اینکه به چه چیزی برای پیروزی در این مسابقه نیاز دارم، امیدوار هستم که بتوانم بازی خوبی ارائه بدهم.»

فدرر و جوکوویچ هر دو در مرحله گروهی از تیم شکست خوردند و با توجه به قطعی بودن صعود تیم و حذف برتینی، دیدار امشب تکلیف نفر دوم صعودکننده از گروه بیورن بورگ را مشخص خواهد کرد.

اضافه می‌شود در دیگر دیدار این گروه نیز دومینیک تیم و متئو برتینی از ساعت ۱۷:۳۰ با هم روبرو می‌شوند. نتیجه این دیدار تاثیری در تعیین نفرات صعودکننده نخواهد داشت.
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *