Search
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹
  • :
  • :

تنیس لندن ۲۰۱۹، شکست فدرر برابر تیم در گام نخست / تنیس‌باز سوییسی: دیگر اجازه باخت ندارم

راجر فدرر مسابقه نخست خود در مرحله گروهی مسابقات فینال تور جهانی را واگذار کرد.

در نخستین روز از مسابقات فینال تور جهانی راجر فدرر با شکست برابر دومینیک تیم کار خود برای صعود از مرحله گروهی را دشوار کرد.

تنیس‌باز پرآوازه سوییسی در این مسابقه که یک ساعت و ۴۰ دقیقه به طول انجامید در دو ست متوالی و با نتایج مشابه ۷ بر ۵ مغلوب حریف اتریشی خود و نفر پنجم جهان شد. پس از مسابقات مسترز ایندین ولز و مادرید، این سومین شکست فدرر برابر تیم در رقابت‌های این فصل بود. تیم حالا در مصاف‌های رو در رو ۵-۲ از رقیب صاحب‌نام خود پیش است.

فدرر پس از این شکست گفت: «از حالا به بعد این مسابقات برای من مثل یک تورنمنت معمولی (حذفی) است و دیگر اجازه باخت ندارم. در واقع طی ۲۰ سال گذشته هر هفته اینگونه بوده است و از این نظر اتفاق جدیدی نیفتاده است.»

او ادامه داد: «تیم بازی خوبی ارائه داد و از همان شروع کار من را تحت فشار گذاشت. در ادامه توانستم به بازی برگردم و احساس می‌کنم در بخش عمده‌ای از مسابقه شرایط برابر پیش رفت و من فرصت‌های خودم را داشتم. احساس نمی‌کنم که او کاملا بر بازی مسلط بود یا چیزی شبیه آن. گاهی اوقات در مسابقه‌ اول مشکلاتی برای شما بوجود می‌آید و نمی‌توانید آنطور که انتظار دارید بازی کنید که این مشکلات معمولاً در مسابقه‌های بعدی برطرف می‌شود. در بازی امروز نتوانستم سرویس‌های خوب و دقیقی بزنم و از همان ابتدا در گیم‌های خودم به مشکل برخوردم.»

فدرر سال گذشته نیز مسابقات لندن را با شکست برابر کی نیشیکوری آغاز کرد، اما با پیروزی در دو مسابقه بعدی خود توانست به عنوان سرگروه راهی مرحله نیمه‌نهایی شود.

در دیدار دیگر این گروه اما نواک جوکوویچ کار آسانی در برابر متئو برتینی ایتالیایی داشت و ۶ بر ۲ و ۶ بر یک او را مغلوب کرد.

در ادامه مسابقات فینال تور جهانی روز سه‌شنبه فدرر در بازی دوم خود به مصاف برتینی می‌رود و جوکوویچ با تیم روبرو خواهد شد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *