Search
جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
  • :
  • :

تنیس آزاد استرالیا ۲۰۲۰؛ صعود معجزه‌آسای راجر فدرر به نیمه‌نهایی / استاد سوییسی باز هم از شکست گریخت

استاد سوییسی باز هم در اوج نا امیدی شکست را با پیروزی تاخت زد و در مسابقات باقی ماند.

راجر فدرر در دیداری عجیب و در حالی‌که به علت مصدومیت قادر به ارائه بازی همیشگی خود نبود، تنیس سندگرن آمریکایی نفر ۱۰۰ رده‌بندی جهانی را ۳ بر ۲ شکست داد و برای پانزدهمین بار به مرحله نیمه‌نهایی اوپن استرالیا رسید. فدرر در ست چهارم ۷ بار سندگرن را در کسب امتیاز نهایی ناکام گذاشت.

نتیجه: ۳-۶ ۶-۷ ۶-۲ ۶-۲ ۳-۶

فدرر در ست اول نسبتا کار راحتی داشت و با نتیجه ۶ بر ۳ به پیروزی رسید، اما در ست دوم دچار اشتباهات زیادی شد و این ست را ۶ بر ۲ به حریف نه چندان مطرح خود واگذار کرد. در ست سوم نیز سندگرن خیلی زود ۳-۰ پیش افتاد و فدرر که به نظر می‌رسید دچار مصدومیت شده، درخواست استراحت پزشکی کرد و برای درمان از استادیوم خارج شد. نابغه سوییسی دقایقی بعد به زمین برگشت و بازی ادامه پیدا کرد اما هم‌چنان می‌شد دید که نمی‌تواند مثل همیشه در زمین حرکت کند و به توپ ضربه بزند. سندگرن هم که حالا رویای صعود به اولین نیمه‌نهایی گرند اسلم را بیش از پیش در دسترس می‌دید، ست سوم را هم به راحتی با نتیجه ۲-۶ به سود خود به اتمام رساند. اتفاقات عجیب بازی اما در ست چهارم رقم خورد؛ درحالیکه سرعت سرویس‌های فدرر افت کرده بود و در چهره‌ او نیز نشانی از امید و خوش‌بینی برای بازگشتن به این بازی دیده نمی‌شد، دو بازیکن تا گیم دهم (۵-۴) پا به پای هم پیش رفتند و قهرمان شش دوره اوپن استرالیا که حالا باید برای ماندن در مسابقه سرویس می‌زد. سندگرن در این گیم سه مرتبه تا یک قدمی پیروزی پیش رفت اما فدرر هر سه بار او را ناکام گذاشت و حساب کار را ۵-۵ کرد. این ست در نهایت به تایبریک کشیده شد و فدرر به طرزی معجزه‌آسا چهار بار دیگر حریفش را در کسب امتیاز نهایی ناکام گذاشت تا این بازی در کمال ناباوری به ست پنجم کشیده شود. استاد سوییسی که قدر موقعیت به دست آمده را خوب می‌دانست ست پنجم را هم به راحتی و با نتیجه ۶ بر ۳ از آن خود کرد و پیروز میدان شد.

فدرر در حالی در این مسابقه به پیروزی رسید که در مرحله سوم نیز در مقابل جان میلمن استرالیایی توانسته بود از شکست فرار کند.

تنیس‌باز سوییسی در مصاحبه با جیم کوریر درباره پیروزی امروز خود گفت: «به معجزه باور دارم! استحقاق پیروزی را نداشتم، اما حالا اینجا ایستاده‌ام و خوشحالم. خیلی خوش‌شانس بودم!»

او درباره مصدومیت خود توضیح داد: «از ناحیه کشاله ران احساس ناراحتی می‌کردم که در دفاع برای من مشکل ایجاد می‌کرد. برای همین درخواست استراحت پزشکی کردم. اما هر چه از زمان بازی گذشت وضعیتم بهتر شد.»

فدرر در نیمه‌نهایی به مصاف برنده دیدار جوکوویچ و رائونیچ می‌رود.
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *