Search
جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
  • :
  • :

تنیس آزاد استرالیا ۲۰۲۰؛ رافائل نادال با شکست نیک کیریوس حریف دومینیک تیم در یک‌چهارم پایانی شد

در هشتمین روز از مسابقات آزاد استرالیا، رافائل نادال در دیداری تماشایی نیک کیریوس را حذف کرد و دنیل مدودف با شکست مقابل واورینکا از صعود به یک‌چهارم پایانی بازماند.

مرحلۀ چهارم از مسابقات تنیس گرند اسلم آزاد استرالیا ۲۰۲۰ روز یک‌شنبه ۷ دی ماه پیگیری شد و در مهم‌ترین و حساس‌ترین مسابقه، رافائل نادال اسپانیایی در استادیوم راد لیور به مصاف نیک کیریوس رفت و با برتری ۱-۳ مقابل جوان جنجالی استرالیایی برای ۱۲ـمین بار به دور ۱/۴ پایانی رسید. (نتیجه: ۶-۷ ۶-۷ ۶-۳ ۳-۶)

این برای ۴۱ـمین بار است که ماتادور به جمع هشت نفر برتر یک تورنمنت گرند اسلم راه پیدا می‌کند.

مرد اول تنیس جهان که به دنبال بیستمین عنوان گرند اسلم خود و رسیدن به رکورد راجر فدرر است، در دور بعد باید با دومینیک تیم دیدار کند. تنیس‌باز اتریشی امروز در زمان یک ساعت و پنجاه دقیقه گائل مونفیس فرانسوی را شکست داد و به دور یک‌چهارم نهایی رسید. (نتیجه: ۴-۶ ۴-۶ ۲-۶)

در یکی دیگر از مسابقه‌های جذاب امروز که در استادیوم مارگارت کورت برگزار شد، استن واورینکا قهرمان سابق آزاد استرالیا برابر دنیل مدودف بخت چهارم قهرمانی قرار گرفت و با شکست او در مصافی دیدنی، به دور یک‌چهارم پایانی صعود کرد. این دیدار ۵ سته ۳ ساعت و ۲۵ دقیقه به طول انجامید. (نتیجه: ۲-۶ ۶-۷ ۶-۴ ۶-۲ ۲-۶)

حریف واورینکا در دور بعد، الکساندر زورف آلمانی سید هفتم رقابت‌ها است که با شکست آندری روبلف روس در سه ست پیاپی، برای نخستین بار به جمع ۸ نفر برتر اپن استرالیا پیوست. (نتیجه: ۴-۶ ۴-۶ ۴-۶)

با حذف روبلف، نوار پیروزی‌های این بازیکن جوان اهل مسکو در عدد ۱۵ متوقف شد.

در بخش زنان، سیمونا هالپ زن شمارۀ یک سابق تنیس جهان با عبور از سد الیس مرتنس بلژیکی، برای ۱۳ـمین بار به دور ۱/۴ پایانی یک گرند اسلم راه یافت. (نتیجه: ۴-۶ ۴-۶)

بازیکن اهل رومانی با این پیروزی برای چهارمین بار به ۱/۴ نهایی آزاد استرالیا رسید.

دارندۀ دو عنوان گرند اسلم در دور بعد با آنت کنتاویت از استونی روبه‌رو خواهد شد؛ کنتاویت نیز امروز در مسابقه‌ای نزدیک و ۳ سته بر ایگا شویاتک فائق آمد. (نتیجه: ۵-۷ ۵-۷ ۷-۶)

گاربینیه موگوروسا هم با برتری مقابل کی‌کی برتنس هلندی، بعد از نزدیک به دو سال به ۱/۴ نهایی یک گرند اسلم رسید. (نتیجه: ۳-۶ ۳-۶)

موگوروسا در مرحلۀ بعد با آناستازیا پاولیوچنکووا مسابقه خواهد داد که او نیز توانست انجلیک کربر عنوان‌دار ۳ دورۀ مسابقات گرند اسلم را در سه ست شکست دهد. (نتیجه: ۲-۶ ۶-۷ ۷-۶)

مسابقات تنیس گرند اسلم آزاد استرالیا فردا با برگزاری نیمی از دیدارهای دور یک‌چهارم پایانی ادامه پیدا می‌کند.
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *