Search
جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
  • :
  • :

تنیس آزاد استرالیا ۲۰۲۰؛ حذف رافائل نادال از رقابت‌ها/تیم اجازه بازگشت را به ماتادور نداد

دومینیک تیم با غلبه بر رافائل نادال به مرحلۀ نیمه‌نهایی مسابقات اوپن استرالیا ۲۰۲۰ راه یافت.

در آخرین دیدار از دور ۱/۴ نهایی گرند اسلم آزاد استرالیا دومینیک تیم نفر پنجم تنیس جهان موفق شد با ارائه نمایشی هجومی و تماشایی، رافائل نادال قهرمان ۱۹ دورۀ مسابقات گرند اسلم را با حساب ۳ بر یک مغلوب کند و برای اولین بار به نیمه‌نهایی اوپن استرالیا برسد.

تیم در این دیدار ۴ سته که ۴ ساعت و ۱۰ دقیقه به طول انجامید توانست با نتایج ۶-۷، ۶-۴، ۶-۷، ۶-۷ مقابل حریف پرآوازۀ خود به برتری برسد.

نادال به رغم اینکه در ست‌های اول و دوم زودتر از تیم توانست به «بریک» برسد، در نهایت هر دو ست را در «تایبریک» به حریف اتریشی واگذار کرد. در ادامه مرد شماره یک تنیس جهان تلاش زیادی برای بازگشت به بازی کرد و موفق شد ست سوم را ۶ بر ۴ به سود خود به پایان برساند. در ست چهارم هم تنیس‌باز جنگنده اسپانیانی به تلاش خود ادامه داد و تا آخرین لحظات کوشید تا مسابقه را به ست پنجم بکشاند؛ ماتادور حتی در گیم دهم (۵-۴) زمانی‌که حریف جوانش برای تمام کردن بازی سرویس می‌زد، او را ناکام گذاشت. اما نهایتا باز هم در تایبریک مقهور ضربات پرقدرت حریف اتریشی شد و بازی را واگذار کرد.

تنیس‌باز اتریشی با این پیروزی برای نخستین بار نادال را در یکی از گرند اسلم‌های ۴ گانه شکست داد. این برای پنجمین بار است که تیم به نیمه‌نهایی یک گرند اسلم صعود می‌کند.

به این ترتیب نادال اسپانیایی قهرمان سال ۲۰۰۹ در اپن استرالیا و نایب‌قهرمان دورۀ قبل که به دنبال کسب ۲۰ـمین عنوان گرند اسلم و رسیدن به رکورد راجر فدرر بود از رسیدن به این مهم بازماند.

با کنار رفتن بازیکن اهل مایورکا از رقابت‌های آزاد استرالیا، نواک جوکوویچ در صورت فتح این تورنمنت بار دیگر به صدر جدول رده‌بندی بازخواهد گشت.

تیم روز جمعه برای صعود به فینال رقابت‌ها باید با الکساندر زورف آلمانی دیدار کند؛ زورف ۲۲ ساله نیز امروز اگرچه ست نخست را به استن واورینکا واگذار کرد، در سه ست بعدی حریف سوییسی خود را شکست داد تا سرانجام حضور در نیمه‌نهایی یک گرند اسلم را تجربه کند. (نتیجه: ۲-۶ ۴-۶ ۳-۶ ۶-۱)

زورف بلندقامت که ۳ قهرمانی در مسابقات مسترز ۱۰۰۰ امتیازی و یک قهرمانی در رقابت‌های فینال تور جهانی در کارنامه دارد، تا پیش از این نتوانسته بود در میان چهار بازیکن برتر یک گرند اسلم قرار بگیرد.

دیدارهای نیمه‌نهایی اپن استرالیا ۲۰۲۰ در بخش مردان

نواک جوکوویچ – راجر فدرر

الکساندر زورف – دومینیک تیم

دیدار بین راجر فدرر و نواک جوکوویچ روز پنج‌شنبه و دیدار زورف و تیم نیز روز جمعه برگزار خواهد شد.

در قسمت زنان، سیمونا هالپ و گاربینیه موگوروسا با شکست رقبای خود حریف یک‌دیگر در دور نیمه‌پایانی شدند.

موگوروسا شمارۀ یک سابق تنیس زنان با پشت سر گذاشتن آناستازیا پاولیوچنکووا در دو ست متوالی، برای نخستین بار از سال ۲۰۱۸ به نیمه‌نهایی یک گرند اسلم راه یافت. (نتیجه: ۳-۶ ۶-۷)

این پنجمین حضور موگوروسا در دور نیمه‌نهایی مسابقات گرند اسلم و اولین آن در آزاد استرالیا به حساب می‌آید.

در دیدار دیگر این مرحله نیز سیمونا هالپ رومانیایی دارندۀ ۲ عنوان گرند اسلم به راحتی و در زمان ۵۳ دقیقه آنت کنتاویت استونیایی را در هم کوبید و به دور نیمه‌پایانی صعود کرد. (نتیجه: ۱-۶ ۱-۶)

هالپ تا به این‌جای مسابقات عملکرد بی‌نظیری داشته و حتی یک ست هم به حریفان خود واگذار نکرده است.

دیدارهای نیمه‌نهایی اپن استرالیا ۲۰۲۰ در بخش زنان

سوفیا کنین – اشلی بارتی

سیمونا هالپ – گاربینیه موگوروسا

مسابقات مرحلۀ نیمه‌پایانی بخش زنان روز پنج‌شنبه انجام خواهد شد.
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *