Search
سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
  • :
  • :

بررسی الگوی سرویس های فدرر در مسابقات چمن

بررسی الگوی سرویس های فدرر در مسابقات چمن

ورزش تنیس یکی از مفرح ترین و جذاب ترین ورزش های دنیا محسوب می شود و در مقایسه با سایر ورزش ها، ورزشی جذاب و آموزنده می باشد و تنیسور با بازی این ورزش لذت خواهد برد.دلایل زیادی وجود دارد که این جذابیت را تایید کرده و این رشته ورزشی را از دیگر ورزش ها متمایز می کنند. فرقی ندارد حرفه ای باشید یا تازه کار، به محضی که شروع به بازی کنید و توپ را از روی تور عبور دهید، لذت بردن از انجام بازی آغاز می شود.هر تابستان در استادیوم مرکزی ویمبلدون فدرر یکی از مشهورترین بازیکن تنیس در سراسر جهان است، آزمایش سگ پاولوف را در سرویس گیم های خود انجام میدهد.

شاید شما بارها شنیده باشید که گفته می شود تنیس باز سوئیسی از هیچ الگوی خاصی در سرویس های خود بهره نمی برد و اصولا به صورت غریزی بازی می کند. آنها کاملا در اشتباه هستند و حقیقت این است که فدرربیشتر از هر کس دیگری در مورد استراتژی های تنیس در چمن خود فکر می کند و در زمین آن را به اجرا در می آورد.در زمان مسابقات ویمبلدون سال گذشته تمام سرویس های فدرر در تمام مراحل به سمت کناره ها بوده است و به طور تقریبی نیمی از آنها به طرفین، ۴۲ درصد به طرف T و ۱۱ درصد به سمت بدن فرود آمدند.

زمانی که فدرر از سمت چپ زمین سرویس ارسال می کرد، ۵۲ درصد از آنها به سمت راست محوطه سرویس حریف ارسال می شدند.با بررسی دقیق تر مشخص می شود، فدرر در ۲ امتیاز اول هر گیم تمایل دارد به کناره ها سرویس بزند. وقتی این استاد سویسی “فدرر” ۳۰-۰ پیشی می گیرد، بر اساس قانون شرطی شدن پاولوف حریف انتظار یکی دیگر از سرویس های او را دارد و به همین خاطر قهرمان تنیس توپ بعدی را به سمت T می فرستد.

شاید این کار به نظر ساده بیاید، اما بنا به تحلیل کریگ اوشانسی همه متوجه الگوهای فدرر در سرویس زدن نمی شوند. در دنیای بازی چمن فدرر، اکثر حریفان مانند سگ پالوف از او بازی می خوردند.وقتی او از حریف خود ۴۰-۰ پیشی می گیرد، برای سردرگم کردن حریفان خود تمایلی به استفاده از سرویس مورد علاقه خود نشان نمی دهد و با زدن سرویسی متفاوت افکار حریف مسابقه خود را بر هم می زند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *